Otomobil

Fiat Egea Adblue Deposu Nerede?

Fiat Egea araçlar ülkemizde çok fazla tercih edilerek kullanılmaktadır. Genel olarak şehir içi alanlarda kullanılan bu model oldukça seri ve pratik bir yapıya sahiptir. Dizel araçlarda bulunan Adblue ile birlikte daha da basitleşen bu model, kullanım rahatlığı olarak diğer Fiat serilerinden bir tık öne çıkıyor. Araç kullanmaya yeni başlayan sürücüler Adblue deposunun nerede konumlandığı hakkında fikir sahibi olamayabiliyor. Bu yüzden bugün sizlere Fiat Egea Adblue Deposu Nerede sorusunu kısa yollarla anlatacağız.

Araç kullanımında eşsiz bir direksiyon hakimiyetine sahip olan Egea, tasarımıyla da dikkat çekmektedir. Sürüş esnasında fazlasıyla önemli olan Adblue ise tek bir bölgede yer alıyor. Adblue tankı bütün araçlarda olduğu gibi en fazla dizel depo kapağının yan tarafında olmaktadır. Genellikle sol tarafta olan ve mavi kapağa sahip olan bu depoya yükleme yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz. Adblue hakkında kısa bir bilgi de verecek olursak dizel motorlu araçların emisyon değerlerini düşürmek için kullanılırlar. Bunun yanında az bilinen özelliklerinden birisi de azot oksitin azaltılmasını sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds