Otomobil

Fiat Freemont Aküsü Nerede?

2011 yılında piyasaya sürülerek kullanılmaya başlanan Fiat Freemont, oldukça kaliteli bir araçtır. Ülkemizde pek tercih edilmeyen bu model daha çok yurt dışında kullanılıyor. Aracın normal serilere göre bambaşka özelliklere sahip olması ve pratik bir yapıda olması sürücülerin çokça hoşuna giden seçeneklerden. Bunun yanında aracı yeni alan kullanıcılar akıllarında bazı soru işaretleriyle gelebiliyorlar. Bu sorulardan bir tanesi olan Fiat Freemont Aküsü Nerede sorusu aslında oldukça basit bir sorudur. Bu yazımızda bu soruyu cevaplayacağız.

Fiat Freemont araçlarda akü, tapunun alt kısmında yer almaktadır. Diğer araç modellerinde çok fazla karşılaşılmayan bu durum, özellikle Fiat araçlarda geçerlidir. Aküye ulaşmak istiyorsanız bunun iki farklı yolu bulunmaktadır. Öncelikle tamponu sökerek direkt olarak aküye ulaşabilirsiniz. Bunun yanında ikinci yöntem olarak ön sol tekeri söktükten sonra davlumbaz kısmında akü değişimi için plastik bir bölme bulunmaktadır. Bu alanı sökerek direkt aküyü bulabilirsiniz.

Araç aküleri normal halindeyken elektrik enerjisini kimyasal bir şekilde depolama yapmaktadır. Aktif veya kullanılabilir hale gelmesiyle birlikte bu kimyasal enerji elektriğe dönüşerek aracın gereçlerini karşılar. Özellikle araç aydınlatması, çalıştırması ve bu gibi şeyler akü sayesinde yapılan önemli gerekçelerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.