Otomobil

Fiat Doblo Bijon Anahtarı Nerede?

Fiat Doblo araçlar ülkemizde ve bütün ülkelerde ticari bir araç olarak kullanılmaktadır. Büyüklüğü nedeniyle aile arabası şeklinde de adlandırılan bu araç, 6 kişiliğe kadar genişleyerek uzun yollarda büyük bir rahatlık sağlar. Bunun yanında deneyim olarak direksiyon tutuşu oldukça iyi seviyededir.

Son zamanlarda popüler kavramlardan bir tanesi olan bijon anahtarı oldukça önemli bir yapıdır. Yapı otomobil lastiklerinin arızalanması durumunda fazlasıyla işe yarar. Fiat Doblo araç kullanan bazı sürücüler bijon anahtarının nerede olduğunu bilmemektedir. Bugünkü yazımızda bu sorunun cevabını vereceğiz.

Bijon anahtarı otomobil üzerindeki bütün bijonları sökmek veya takmak için kullanılmaktadır. Lokma anahtarı olarak da bilinen bu model genel olarak X veya L şeklindedir. Fiat marka araçların tamamında belirli yerlere konumlandırılan bu anahtar, bagajın alt kısmında yani stepnenin bölgesinde yer alıyor. Buradan kolaylıkla bijon anahtarını bulabilir, kullanmaya başlayabilirsiniz. Seri modellerine göre de değişiklik gösterebilen bijon anahtarı, eğer ki bahsettiğimiz bölgede yer almıyorsa aracın kullanım kılavuzuna göz atmanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi