Fiat Linea GSR Ne Demek?

Otomobil kategorimizde arabalarla ilgili detaylı makaleler yazarak kullanıcılarımızı bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bu makalemizde Fiat GSR’nin ne demek olduğundan detaylı bir şekilde bahsedeceğiz. Sıfır veya ikinci el bir Fiat Linea sahibi olmak istediğinizde bu terimle mutlaka karşılaşmışsınızdır. Hatta bazı ilanlarda GSR’li olarak açıklama kısmında detaylı bir şekilde belirtilen bu özellik araca ekstra değer katan bir donanım olarak görülmekte ve bu pakete sahip Linea modelleri daha yüksek fiyata satışa çıkmaktadır. GSR demek araçta ASR ve ESP adındaki çekiş paketinin özellik olarak bulunduğu anlamına gelmektedir. Gelin GSR özellikleri Linea modellerine ne gibi avantajlar katıyor birkaç maddede beraber göz atalım.

  • GSR özelliğinin sunduğu ASR araca temel olarak patinajda kalmasını engellemek amacıyla eklenmektedir. Bu özellik kaygan zeminlerde ve özellikle kış aylarında aracın kaymasına engel olarak ekstra sürüş güvenliği sağlar.
  • Bir diğer faydalı özellik ise ESR bu özelliklerin detaylı faydalarından kategorimizde çok detaylı olarak bahsettiğimizden hızlı bir şekilde kısaca açıklamak gerekirse aracın kaymasının kontrol altına alınması anlamına gelmektedir. Örneğin, araç virajda savrulmaya karşı güvenli şekilde ifade edilebilir. Bu özellik sürücüye güvenliğin yanında sürüş konforu ve daha fazla kontrol verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.