Fiat Palio Code Işığı Neden Yanar?

Fiat Palio model araçların gösterge panelinde yanan code uyarısı neden yanar? Sorusuna detaylı cevap vereceğiz. Ekrandaki code yazısı immobilizer sisteminde bir hata olduğunun göstergesidir. Eğer bu lamba sürekli yanıyorsa araç hiçbir şekilde çalışmayacaktır. Eğer lamba yanmasına rağmen araç çalışıyorsa gösterge panelinde bir arıza olduğuna işaret eder. Kablolarda bir temassızlık veya devrede bir karışıklık olmuş demektir.

Fiat Code Işığı Nasıl Söndürülür?

Böyle bir problemle karşı karşıya geldiğiniz durumda ilk adım olarak yedek anahtar ile çalıştırmayı deneyin. Yine çözüme ulaşamazsanız akü kutup başlarını söküp devrenin tamamen elektrik kesmesini sağlayın. Birkaç dakika sonra tekrar bağladığınızda araç muhtemelen çalışacaktır. 

Yeni çektirdiğiniz anahtar bu problemi yaşatıyorsa eşleşme problemi vardır.

3 thoughts on “Fiat Palio Code Işığı Neden Yanar?

 • Aralık 4, 2020 tarihinde, saat 14:12
  Permalink

  98 model palio marka aracımda CODE anahtar işareti sönmüyor, ama araç çalışıyor. Bu durumun zararı olur mu? Bu CODE yazısını nasıl söndürebilirim?

  Yanıtla
  • Haziran 27, 2021 tarihinde, saat 23:14
   Permalink

   arıza detaylı görüntülenmeli cihaza bağlayın

   Yanıtla
  • Mayıs 15, 2023 tarihinde, saat 17:08
   Permalink

   Merhabalar aynı arıza bende de mevcut sorunu cozebildiniz mi ? Code yazısı devamlı yanıyor ama araç çalışıyor yedek anahtarı yok uzaktan kumanda kapıları kilitlemiyor

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle