Fiat USB Okumuyor Sebebi ve Çözümü

Fiat araçlarda USB sorunu sandığınız kadar korkulacak bir durum değil. Arızayı çözümlemek için aşama aşama ilerleyerek kendi işinizi kendiniz yapabilirsiniz.

Öncelikle USB’den emin olun. Gerçekten çalışıyor mu? Farklı bir USB deneyerek çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Hatta denediğiniz USB’leri farklı bir yerde de açmaya çalışın, mesela bilgisayarda. Eğer orada normal bir şekilde çalışıyor ise herhangi bir sorun olmadığını anlayıp ikinci aşamaya geçebiliriz.

En büyük hatayı bu aşamada alıyoruz. Aslında sistem çalışıyor önemli olan onu kullanmayı bilmek. Şunu net olarak söyleyelim ki siz USB’yi takınca direk olarak onu çalmaya başlamaz. Yani radyo dinlerken USB’yi taktınız, araç onu okuyup direk içindeki müzikleri size aktarmayacaktır. Çünkü ona ne istediğinizi söylemediniz, USB’yi taktınız ama belki radyo dinlemek istiyorsunuz? USB’yi taktıktan sonra direksiyon üzerindeki Windows’a benzer tuşa basıp çalma komutunu aktif etmenizi gerekli. Yani bu araca ben USB içindeki şarkıları dinlemek istiyorum komutunu göndermektir. Buna rağmen ses gelmiyorsa geriye araçtaki USB arızası kalıyor.

Öncelikle fiziki olarak USB girişini kontrol edin. Ucundaki eğilmeler bazen flash diskin okumasına engel olabiliyor. Elinize küçük bir tornavida alıp ağını kontrol etmeye, düzelterek mümkün olduğunca stabil bir konuma getirmeye çalışın. Düzelttikten sonra USB’ye tekrar takıp deneme yapın. Daha sonra Windows tuşuna basmayı unutmayın, en önemlisi de USB’nin içi şarkı yüklü ve mümkünse TRACK formatında olsun. Bu formatı araçlar hem daha hızlı okur hem de daha yüksek oranda ses kalitesi alırsınız.

Tüm bunlara rağmen halen çalışmamışsa o zaman ne yazık ki parçanın değişimi gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: