Sağlık

Fibrokist Yanma Yapar mı?

Daha önce kaleme aldığımız makalelerde meme ile ilgili şikayetlerden bahsetmiştik. Kadınların en çok korktuğu konulardan biri de haklı olarak meme kanseridir. Bu rahatsızlığın sağlıklı bir şekilde tedavi edilmesi ise kanser riski oluşmasına bir etkide bulunmamaktadır. Yine de bu rahatsızlığın belirtilerine bakacak olursak, sizi rahatsız eden ve çoğunlukla ağrıya neden olan fibrokist yanma ilişkisine göz atacağız.

Göğüs içerisine yerleşen bu kist türlerinin kanserle doğrudan bir ilişkisi bulunmamaktadır. Ancak birçok belirti verdiği gibi fibrokist yanma yapar. Bu türden bir sızı tarzı rahatsızlık hissettiğinizde vakit kaybetmeden doktora gitmeniz gerekmektedir. Doktorunuz size uygun tedaviyi vererek bundan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ancak ne yazık ki bu rahatsızlığı ilaç ile tedavi etmek şu an için mümkün değildir.

Yanma şikayetiniz bulunmasa da ağrı ya da el ile yaptığınız muayene esnasında bir kitle hissederseniz, bunun bir kanser hücresi değil, zararsız bir kitle olduğundan emin olmak için doktorunuza gitmenizi öneririz. Buna ek olarak, hiçbir belirti ya da his olmasa da yıllık rutin kontroller sağlığınızı daha sıkı ve kontrol altında takip etmek için önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds