Biyografi

Fikret Urucu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Fikret Urucu kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Fikret Urucu’dan söz edeceğiz.

Fikret Urucu Kimdir?

  • Oyuncu.

1964 yılında Adana’da dünyaya gelen Fikret Urucu, dizi-film oyuncusudur. İlk olarak Keşanlı Ali Destanı adlı oyunuyla ilk tiyatro deneyimini yaşayan Fikret Urucu, sonrasında birçok tiyatro oyununda rol almıştır. Fikret Urucu, lisans eğitimini Hacetepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır. Başarılı oyuncu Fikret Urucu, bu zamana kadar birçok dizi ve projede de rol almıştır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Fikret Urucu, aynı zamanda FOX TV ekranlarında yayınlanan Adım Farah adlı dizide oynamıştır. Başarılı oyuncu Fikret Urucu hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Fikret Urucu, erişim tarihi: 27 Şubat 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.