Firari Adil Öksüz’ü Yakalamak İçin Oluşturulan Ekip FETÖ’den Tutuklandı

FETÖ/PDY mensubu Adil Öksüz, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yurt dışına kaçmış ve Öksüz’ün yakalanması için özel bir ekip oluşturulmuştu. Oluşturulan bu özel ekibin başına Sakarya Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ercan Özoğluöz ile beraber görev yaptığı komiser Muhittin Fidan atanmıştı. 

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ercan Özoğluöz ile ekip arkadaşı Muhittin Fidan, Fethullahçı Terör Örgütü’ün gizli yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandı. 

Ercan Özoğluöz, bir sene evvel Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Fethullahçı Terör Örgütü ile bağlantısı olması nedeniyle açığa alınmıştı.

Soruşturma, bir yıl önce Ankara’da Fethullahçı Terör Örgütü’nün emniyet içindeki yapılanmasına ilişkin olarak başlatılan araştırmada ele geçirilen bir hafıza kartının (SD Kart) incelenmesi sonucu başlamıştı. Daha sonra soruşturma, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Suçlar Bürosu tarafından yürütülmeye başlanmıştı. 

Milli İstihbarat Teşkilatı mensupları tarafından ele geçirilen hafıza kartında örgütün emniyet içindeki gizli yapılanmasında “imam” olarak görev yapan yeni isimler arasında yer alan ve 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü olarak görev alan Ercan Özoğluöz, genel müdürlük tarafından görevinden alındı. 

 Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Suçlar Bürosu tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde Ercan Özoğluöz ve beraber görev yaptığı komiser Muhittin Fidan, FETÖ’ye üye olmak suçundan Adapazarı’nda gözaltına alındı. 

Emniyetteki sorgularının tamamlanmasının ardından dün (28 Haziran) adliyeye getirilen Ercan Özoğluöz ile beraber görev yaptığı komiser Muhittin Fidan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ercan Özoğluöz, 15 Temmuz Darbe Girişiminin kilit ismi firari sanık Adil Öksüz’ü Sakarya’da aramak için oluşturulan ekibin de başında yer almıştı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.