Spor

Fıstık Ezmesi Spordan Önce mi? Sonra mı?

Önceki makalelerimizde spordan önce veya sonra tüketilecek besinlerden bahsetmiştik. Sıra geldi fıstık ezmesi hakkında kısa bir makale kaleme almaya. Bu yiyecek ülkemizde hakettiğinden çok daha fazla değer gördüğünden, tatlılara ve kahvaltılara sıklıkla misafir oluyor. Protein miktarının yüksek olduğu doğrudur. Ancak beraberinde yüksek bir kalori getirdiği çoğu kişi tarafından gözardı edilmektedir. Biz işin bu tarafını bir kenara bırakarak fazla vakit kaybetmeden sorumuzu cevaplamaya geçelim.

Fıstık ezmesi spordan önce yenir. İçerdiği karbonhidrat sebebiyle size spor esnasında enerji sağlaması sebebiyle mantıklı bir hareket olacaktır. Ancak spordan sonra yenilmesinde de bir sakınca yoktur. Vücudumuz aynı şekilde yüksek bir protein ve karbonhidrat açlığı çekeceğinden dolayı yine işimizi görecek bir besin olacaktır. Kısaca, bu besini sporun etrafına yaymak daha akıllıca olacaktır.

Arada fazla boşluk bırakılırsa özellikle bulk döneminde değilseniz vücudunuzda yağlanma gibi problemlere sebebiyet verebilir. Aynı zamanda tüketimi birkaç kaşığı fazla geçmemelidir. Sırf yüksek protein içeriyor diye kaşık kaşık fıstık ezmesi yemek yapabileceğiniz en yanlış beslenme davranışlarından biri olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds