‘Erdoğan Ne Kadar Gerici Birisi’ Diyen Fazıl Say Saray’ın Ozanı Oldu: Külliyede Konser Verecek

Recep Tayyip Erdoğan’a muhalif çıkışları ile bilinen, hatta Cüneyt Özdemir’in CNN’deki bir programında Erdoğan’ın bale gösterisinde başını öne eğmesi üzerine “ne kadar geri birisi” diyen Fazıl Say, külliyede konser verecek. 

Fazıl Say’ın külliyede konser vereceğine ilişkin açıklamalar Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Erdoğan, Fazıl Say’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çerçevesinde bir beste hazırlayacağını ve besteyi de külliyede icra edeceğini açıkladı. Erdoğan şunları kaydetti: ” Resepsiyonda inşallah icra edilecek. Tabii bir iki bestesini daha ekleyecek”. 

Hürriyet gazetesinden Fatih Çekirge’nin “Erdoğan’a Siirt Morali” başlıklı yazısında Fazıl Say’ın külliyede vereceği konsere ilişkin detaylara yer verdi. 

FAZIL SAY’DAN CUMHURİYET BESTESİ

Külliyede verilecek olan konser hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şöyle devam etti: 

“Bu 29 Ekim resepsiyonu için Fazıl Say bir Cumhuriyet bestesi hazırlıyor. Kendisiyle anlaştık. Resepsiyonda inşallah icra edilecek. Tabii bir iki bestesini daha ekleyecek.”

Geçtiğimiz aylarda Fazıl Say konserine giden Erdoğan, Fazıl Say’dan övgü dolu sözlerle bahsetmiş ve ikili arasındaki buzlar erimişti. Fazıl Say, bu olayların öncesinde Erdoğan hakkında “ne kadar gerici biri” diye söz etmiş ve “beni hapse atarak Allah’a inanmamı bekliyorlar” diye konuşmuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: