Fluence Stop Motor Hasar Riski Uyarısı Çözümü

Fluence ayarınızın gösterge panelinde pek sık olmamakla beraber karşılaşabileceğiniz bir diğer hata ‘stop’ uyarısı olacaktır. Eğer bakımlarınızı düzenli yaptırıyorsanız bu hatayı görme ihtimaliniz bir hayli azalacaktır. Aynı zamanda çok düşük ihtimalle beyinle alakalı bir sıkıntıdan dolayı da stop ışığı yanabilir. Her iki durumda da Fluence stop uyarısı ile beraber el freni ikazı da yanabilir. Bununla beraber motor hasar riski uyarısı konusuna da deyineceğiz.

Fluence Stop Işığı Neden Yanar?

Bu ışığın anlamı sürüşe devam etmemenizi gerektirecek kadar önemli bir problem vardır. Motor hasar riski durumunda da aynı ciddiyette problem söz konusudur.  Işığın yanma sebebi büyük ihtimalle frenler ile akalı bir sistemde balata, fren hidroliği seviyesindeki düşüklükten dolayıdır. Düşük bir ihtimalle de debi regülasyon arızası alabilirsiniz. Bu hatayı aracın beynini bağlattığınızda verilen hata kodlarında okursunuz.

Stop Arızası Nasıl Çözülür?

  • Tüm fren sistemini gözden geçirin,
  • Fren balatalarını kontrol edin,
  • Fren hidrolik seviyesini kontrol edin,
  • Aracınızın debi regülatörünğ kontrol ettirin.

Çok büyük ihtimalle bu adımlardan birini uyguladığınızda sorun çözülecektir.

Fluence Motor Hasar Riski Uyarısı

Bu durumda motor ile ilgili kritik bir arıza olduğunu ifade etmektedir. Aracınız dizel ise ilk aklınıza gelmesi gerekeb nokta DPF olacaktır. Dizel partikül filtresinde temizlik yaptığınızda sorun çözülecektir. DPF yüzünden arıza oluştuğundan emin olmak için aracınızın düşük devirlerde yığılığ yığılmadığını gözlemleyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting