Gündelik Hayat

Flüt Yıkanır mı?

Hepimizin ilkokulda bir kez dahi olsa çaldığı nefesli çalgılardan biri olan flüt, kullanımı gereği genelde tükürüğe maruz kalırlar. Tükürük nedeniyle nemli kalan flütün içerisi, bakteri ve mikro-organizmaların çoğalması için gerekli ortamın oluşmasına neden olur. Bu durumu önlemek adına yapmanız gereken tek şey düzenli olarak kullandığınız flütü temizlemektir.

Genelde ilkokul ve ortaokulda kullanılan blok flütler satılırken yanlarında temizleme çubukları da verilir. Bu çubuklar yardımıyla kuyruk, orta ve baş kısımları sökülen flüt temizlenir. Bununla birlikte kullandığınız flüt plastik ise eğer su kullanarak da temizliğini sağlayabilirsiniz. Suyu yeterli görmezseniz eğer isteğinize bağlı olarak sabun da kullanabilirsiniz. Fakat flütünüz ahşaptan yapıldıysa deforme olmaması için sudan uzak tutmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi