BiyografiGündem

Frederike Geerdink Kimdir? Ne Çalışıyor? Paylaşımları?

Selçuk Bayraktar’ın Hakkari Çukurca’daki fotoğrafı üzerine yapmış olduğu yorumla dikkatleri üzerine çeken ve oldukça fazla tepki gösterilen bir isim haline gelen Frederike Geerdink, 1970 yılında Hollanda’da dünyaya gelmiştir. Serbest gazeteci ve yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2012-2025 yılları arasında Türkiye’de yaşayan ve Diyarbakır’da Türkiye’deki Kürt kadınlar üzerine haberler yapmıştır. Türkiye’de bulunduğu süre içinde 2 kez tutuklanmıştır ve 2015’te sınır dışı edilmiştir.

Yaklaşık 25 yıldır gazetecilik yapan Geerdink, mesleğe 2006 yılında Türkiye’de başlamıştır. Daha çok Kürt meselesi ve terör örgütü PKK üzerine çalışmalar sürdürmektedir. Bununla birlikte Geerdink, Kürt halkına ayrı bir özerkliği savunarak Kürt azınlıkların haklarını savunmak için çalışmalar yürütmektedir. Aynı zamanda Suriyeli ve Iraklı Külrt mültecilerin Avrupa’ya göçü üzerine yoğunlaşmış, Türkiye’deki Kürtler üzerine çalışmalar yapmıştır. PKK içindeki örgüt mensupları ile ilişkileri ve yapmış olduğu röportajları oldukça tepki çekmesine rağmen buna dair bir geri adım atmamayı sürdürmektedir. Son olarak Selçuk Bayraktar’ın Hakkari Çukurca’dan paylaşmış olduğu fotoğrafa “Defol Kürdistan’dan” yazarak Türk halkının büyük bir tepkisi ile karşılaşmıştır. Frederike Geerdink birçok haber kanalında çalışmış ve şu an kendi internet sitesinde hem fikirlerini hem de görece gündeme dair haberleri paylaşmayı sürdürmektedir. X üzerinde 70 bine yakın takipçisi bulunan Frederike Geerdink’in paylaşımları çoğunlukla Kürtler ve Terör Örgütü PKK üzerinedir. Türk askerinin PKK üzerine yapmış olduğu operasyonları ve Türkiye politikalarını eleştirerek bu minvalde paylaşım yapmayı sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi