Teknoloji

Fritöz Neden Sigorta Attırır?

Ev aletlerinin sigorta attırmasıyla ilgili tüm konulardan bahsettikten sonra fritöz konusunq değinmezsek olmazdı. Tüm sigorta attırma sebepleri birbirine benzese de fritöz ile ilgili şalter problemleri öne çıkıyor. Ayrıca Fakir marka gibi bazı fritözlerde bu problem kronik bir hale gelmiş durumda.

Can güvenliğiniz için topraklama tesisatı ve genel elektrik sistemi çok önemlidir. Eğer evinizde fritözü bir prize takınca çalışıyor, diğerinde çalışmıyor ise muhtemelen o prizin sigortası arızalıdır. Tesisatta sorun olsa zaten ne takarsanız takın patlaması lazım.

Son ihtimal ise fritöz içerisindeki bir parça kısa devre yapıyor ve bu sebepten dolayı kaçak akım rölesi veya sigorta atmasıdır. Bu önerilerin hepsinde sigortalarınızın iyi marka ve sağlam olduğunu varsayıyoruz. Tesisatın iyi çalıştığından eminseniz, vakit kaybedip uğraşmadan direjt servise gönderin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds