Futbolda Takımdan Ayrı Çalışmalara Başladı Ne Demek?

Futbolda takımdan ayrı çalışmalara başladı ne demek, ne anlama geliyor? Daha önceki yazılarımızda futbolla ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca futbolda takımdan ayrı çalışmalara başladı ifadesinin ne demek olduğundan söz edeceğiz.

Futbolda Takımdan Ayrı Çalışmalara Başladı Ne Demek?

Futbolda sakatlanan bir oyuncunun sakatlığı atlatması sonrası yaptığı bireysel olarak ya da antrenör eşliğinde çalışmalara başlamasıdır. Takımdan ayrı çalışması, oyuncunun sağlık açısından henüz yeteri kadar iyileşmediğinin bir göstergesidir. Bu nedenle oyuncular, sakatlıktan çıktıklarında daha çok bireysel antrenmanlara başlarlar. Veya onlara genellikle bir antrenör eşlik eder. Oyuncunun sağlığında ilerlemeler varsa kademe kademe takımla beraber çalışmalara başlanır. Sakatlıktan dönen oyuncular, sağlıklarını riske etmemek için takımdan ayrı çalışırlar ve daha sonra takımla çalışmaya başlarlar.

Futbolda Takımdan Ayrı Çalışmalara Başladı Ne Demek
Görsel Kaynak: Spanish Pro Football

Oldukça klişeleşmiş bu ifade, spor haberlerinin de vazgeçilmezidir. Takımdan ayrı çalışmalara başlandı haberlerinde ise daha çok bir oyuncu yanında antrenörlerle düz koşu/yürüyüş yaparken kayda alınır. Bu da takımdan ayrı çalışma usulünün klişesidir.

Süper Lig’in fazla temasa ve tempolu olmasa da fiziğe dayalı bir lig olduğunu, zeminlerin sağlığını ya da antrenman kalitelerini göz önünde tutarsak fazlasıyla sakatlığın yaşandığı bir ligdir. Bu nedenle takımdan ayrı çalışmaya başlayanların sayısı da haberi de çok olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.