Biyografi

Gaffar Yakınca Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Evli mi?

Gaffar Yakınca kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, eşi kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık Bu yazımızda ise ayrıca Gaffar Yakınca’dan söz edeceğiz.

Gaffar Yakınca Kimdir?

  • Gazeteci.

1972 yılında Malatya’da dünyaya gelen Gaffar Yakınca, baba tarafından aslen Karapapak bir aileden gelmektedir. Anne tarafından Malatya Hekimhanlıdır. Çocukluğunu Malatya ve Erzurum’da tamamlayan Kuleli Askeri Lisesi’ne başlamış; ancak eğitimini 1989 yılında Malatya Lisesi’nde tamamlamıştır. Gaffar Yakınca lisans eğitimini ise 1995 yılında ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Bu zamana kadar birçok dergi ve medya kuruluşunda yazarlık yapan Gaffar Yakınca, işi gereği Avrupa’da çeşitli ülkelere de seyahatler yapmıştır. 2016’da ABC Gazetesi’nde köşe yazarlığına başlayan Gaffar Yakınca, 2018’de ise Aydınlık Gazetesi’nde çalışmaya başlamıştır. Turizm ve gıda teknolojileri alanında da çalışmalar yapan Gaffar Yakınca, İsveççe ve İngilizce bilmektedir. Yakınca aynı zamanda Ülke TV, CNN Türk ve çeşitli medya kuruluşlarında Türkiye’nin dış politikasına ilişkin yorum ve analizlerde bulunmaktadır.

Twitter ve Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Gaffar Yakınca, gazetecilik çalışmalarına çeşitli medya kuruluşlarında devam etmektedir. Tecrübeli gazeteci Gaffar Yakınca hakkında merak edilen boyu kilosu kaç, kardeşleri kim, eşi kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • haberler.com, Gaffar Yakınca, erişim tarihi: 26 Haziran 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.