Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Fenerbahçe Bizi 50 Milyon TL Yükten Kurtardı

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, transferle ilgili konuştu. Cengiz, Fenerbahçe’nin kendilerini 50 milyon TL yükten kurtardıklarını söyledi. 

Başkan Mustafa Cengiz, Fenerbahçe’nin Tolga Ciğerci ve Serdar Aziz’i alarak 50 milyon liralık bir paranın Galatasaray’ın kasasında kalmasını sağladığını ifade etti. 

FENERBAHÇE BİZE DESTEK OLDU

Basın toplantısında konuşan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Serdar Aziz transferinin zor bir süreç olduğunu belirterek şöyle konuştu: 

İlginizi Çekebilir:  Sıla: Ahmet Kural Bana Kül Tablasıyla Saldırdı, Kafamı Duvarlara Vurdu

“Bizim en zorlandığımız transfer Serdar Aziz transferi oldu. Serdar bizi çok yordu, Yusuf Beyi hasta bile etti. Değerli rakibimiz Fenerbahçe, Tolga ve Serdar transferlerinden bize 8.6 milyon euro destek sağladı. Yaklaşık 50 milyon TL’lik toplam bir giderden kurtulduk. Bizim şu anda 100 milyon euroya aşkın bir ödememiz var. Biz yıllık harcama giderlerimizi FFP açısından en düşük halen getirmek istiyoruz, hedefimiz bu. Küçülerek büyümeyeceğiz kimsenin şüpheniz olmasın” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:  İhtiras Ne Demek? Cümle İçi Kullanımı ve Kökeni Nedir?

İKİ FUTBOLCU DA ALACAKLARINDAN VAZGEÇMİŞTİ

Galatasaray’dan senelik 2 milyon Euro net kazanç sağlayan orta saha oyuncusu Tolga Ciğerci, sezon başında sözleşmesini feshetmiş ve Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Maça çıkmayıp eşiyle Maldivler’e tatile gittiği iddia edilen Serdar Aziz ise devre arası kadro dışı bırakılmış ve tecrübeli savunma oyuncusu Galatasaray’a sözleşmesini feshettiği için 2 milyon 300 bin Euro tazminat ödeyerek Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Ayrıca Serdar Aziz, Galatasaray’daki alacaklarından da vazgeçmişti. 

İlginizi Çekebilir:  Levent Üzümcü Mazbata Kararını 'Öpüşerek' Kutladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir