Süleyman Soylu’dan ‘Apo’ İçin Yürüyüş Yapacak Milletvekillerine: Yürütürsem Adam Değilim

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olan Halkların Demokratik Partisi, HDP milletvekilleri, İmralı’da tutuklu bulunan terörist başı Abdullah Öcalan için yürüyüş yapmayı planlıyordu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yürüyüş için hazırlık yapan HDP milletvekilleri için sert konuştu: “Yürütürsem adam değilim” dedi. 

GÜYA YÜRÜYÜŞ YAPACAKLARMIŞ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “şimdi ‘Apo’ içeride diye, güya milletvekilleri yürüyüş yapacaklarmış sağda solda. Sizi yürüten adam değildir.” diye konuştu ve yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. “HDP, bal gibi zillet ve illet ittifakına dahildir, dolayısıyla PKK da dahildir.” diye devam etti. 

FETÖ ile mücadele konusuna da değinen Süleyman Soylu, büyük bir hazırlık içinde olduklarını, gereğini yerine getireceklerini söyleyerek şunları kaydetti: 

FETÖ’ye yönelik büyük bir operasyon daha hazırlıyoruz. Akıllarını başlarından almazsak namerdiz. Onların yaptıkları hileleri şeytanlar yapmaz. Onları kazıyıp atmadıkça, bazıları acıyorlar, ben de acıyanlara acıyorum. Bir sapığın peşine takılıp gitmek, bütün bu anlayışı gördükten sonra hâlâ orada ısrar etmek bu suçun ortağı olmaktan başka bir şey değildir. Gereğini yerine getireceğiz, bunları kazıyıp bitireceğiz bu ülkeden.

Görsel ve Kaynak: http://m.ensonhaber.com/bakan-soylu-fetoye-buyuk-operasyon-yapacagiz.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: