Spor

Galatasaray’da Yeniden Arda Turan Sesleri

Bu sezon ligin transfer rekorunu eline tekrardan alan sarı-kırmızılı ekip gözüne kestirdiği her oyuncuya talip. Ancak bunlarının içinde kulüp için oldukça özel bir isim var ki gelmesi halinde takıma, taktiksel katkının yanı sıra takım ruhunu kazandıracak. Biraz eskilere onun Galatasaray için ter döktüğü günlere gidelim. Kulübün tarihi anlamda yetiştirdiği en özel isimlerden birisi olan Arda, 2009-2010 sezonunda kaptanlığa getirildiği sene omzuna koyulan yükü hissediyordu. Hakkında dedikoduların çıkması da uzun sürmedi. Başarısızlığın dedikoduları getireceğini ve sürekli eleştirilere maruz kalacağını biliyordu. Buna rağmen futbolundan ödün vermeyen Arda, Avrupa’ya gitmeden önce sarı-kırmızılı ekibin gerek yönetim gerek teknik heyet gerekse taraftarlarca en gözde ismiydi.

Tabi güzel günler çok hızlı geçmişti. Sakatlıkları ve performansındaki düşüşlerden sonra özel hayatına varıncaya kadar eleştirilerin odağı oldu. Öyle ki yaşını başını almış dediğimiz yorumcular başarısızlığın tek sebebini özel hayatına bağladı. Taraftarların da söylentilere kulak vermesiyle taraftar ile arasında soğuk rüzgarlar esmeye başlayan Arda artık gitme vaktinin geldiğini biliyordu. Atletico Madrid ardından da Barcelona’ya transfer olan ve özellikle Madrid ekibinde üst düzey performans sergileyen Arda, sosyal medya üzerinden de hala Galatasaray’ı özlediğini ve bir gün Türkiye’ye döndüğünde eski kulübünde oynayacağının sinyallerini veriyordu.

Barcelona’da adeta kurtlar sofrasına düşen milli oyuncu beklenilen altında oynama süresi ve performans ile ilk onbir için düşünülmediğini anladı. Nihayet Galatasaray’ın transfere doymadığı, ismini duyduğu her oyuncuya talip olduğu bu sezon, yönetim Barcelona’nın da kapısını çaldı.

Önümüzdeki günlerde bu transfer netleşecek gibi görünüyor. Ama olur da Arda Turan tekrardan eski kulübüne dönerse takıma kazandıracağı en önemli şey bana göre takım ruhudur. Bu günlerde sürekli transfer hamlesi yapan ekip yeni kadronun başına kaptan ol vizyonuyla teklif götürdü. Oyuncunun ilk sinyalleri olumlu yönde ama ani bir kararla kulübünde kalmayı da seçebilir.

Planlar tutar da Arda eski kulübüne dönerse onu sıkacak, başını derde sokacak en önemli şey sosyal medyada çıkan asılsız haberler olacaktır. Başarılı bir oyuncuyu sahiplenmektense onu silmeye çalışan bir grup yorumcu yine vakit kaybetmeden Arda üzerinde karalama kampanyalarına başlıyacaktır. Arda’nın duygusal yapısı da işin içine karışırsa gelen Arda’nın Avrupa’ya dönüşü eskisi kadar uzun sürmeyebilir. Bu hareketli günler de bakalım bizi neler bekliyor?

Hüseyin Arslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.