Spor

Galatasaray’ın Eski Yıldızı Fenerbahçe Yolunda!

Fenerbahçe’nin transfer cirosu önemli ölçüde arttı. Son zamanlarda futbol kulübünün Jorge Jesus ile bir sözleşme imzaladığı biliniyordu. Brezilya basını bu olayı sayfalarına taşımayı çoktan başardı. Milliyet.com.tr gibi güvenilir kaynaklar da böyle bir olaydan bahsediyor.

Fenerbahçe ile resmi sözleşmenin imzalanmasının ardından daha önce memleketine giden Jorge Jesus, İstanbul’da takımıyla görüşmek üzere Türkiye’ye döndü. 

Portekizli teknik direktörün yanı sıra Mario Branco’nun da orada olması dikkat çekici. Adı futbol müdürlüğü olarak geçiyordu. Doğrulanmış kanalların dediği gibi sarı-lacivertliler ve futbolcu Jorge Jesus arasındaki bağlantı olacak Mario Branco olacak. Bu, kaynağından öğrenildi.

Jorge Jesus’un beklenmedik eklenmesi

Fenerbahçe futbol kulübünün birçok taraftarı için Jorge Jesus’un takıma katılması oldukça beklenmedik bir durumdu. Ayrıca sarı-lacivertliler, Mehmet Aurelio’yu Fenerbahçe futbol kulübünde teknik direktör yardımcısı olarak görmek için hedeflerine ulaşmalarını mümkün kılan bir dizi müzakere gerçekleştirdi.

Fenerbahçe’de Jorge Jesus yönetiminde gerçekleşecek ilk transfer için geri sayım başladı. Ayrıca sarı-lacivertli takımın Enrique Lincoln’ü onuncu sıraya koyma planları var. Kulüp temsilcilerinin belirttiği gibi, Fenerbahçe FC ile Santa Clara FC arasında yapılan görüşmelerde anlaşmaya varıldı. Bu nedenle, öngörülemeyen durumlar olmamalıdır.

Basın bir günden fazla Fenerbahçe futbol kulübündeki bu tür olumlu olaylardan ve değişikliklerden bahsetti. Ve her şey yoluna girecek, ancak sadece Brezilya basınında gerçek bir bombanın transferi hakkında açıklamalar almaya başladı. 

Yani Jornal O Dia’nın haberine göre Fenerbahçe kulübü, daha önce Galatasaray’da forma giyen Bruma nın bu takımda oynamasını planlıyor ve şimdiden bazı önlemler aldı.

Brezilyalı yıldızı satın almak istiyor

Sarı ve lacivertliler Brezilyalı yıldızın kadrolarına katılmasını istediği yönündeki haberler, teknik direktör Jorge Jesus’un bu tür hamlelere onay verdiğini belirtti. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Brezilyalı teknik adamın Fenerbahçe takımına bir yıldız daha almak istediğine dair söylentiler vardı – Bruno Enrique. Ancak, bu tür iddialar doğrulanmadı.

Haberin önceki bölümlerinde Fenerbahçe’nin Bruno’yu takımında görmeyi çok istediği söylenmişti. Ancak deneyimli futbolcu sadece bu futbol kulübüne değil, Flamengo FC’ye de sahip çıktı. Geçen sezon oldukça hareketli geçen 27 yaşındaki futbolcu, 46 maçta forma giydi. Aynı zamanda, Bruno rakibin ağlarını on kez havalandırdı ve dört asist yapabildi. Bruno’nun sözleşmesi 2024’te sona eriyor. Bu oyuncunun şu anki piyasa değeri 6 milyon euro.

Canlı Casino, Fenerbahçe futbol kulübünün yeni sezonda nasıl bir performans göstereceğini takip etmenizi sağlayacak. Bu arada, sadece bu futbol kulübünün transferini gözlemlemek kalıyor. Fenerbahçe’yi başka kim almak ister ve futbol kulübünün yeni sezona hangi kadroyla gireceği hala bir muamma. Transferin kesin sonuçlarını ve Fenerbahçe takımının tamamlanan kompozisyonunu 2022-2023 yeni futbol sezonunun başlangıcına daha yakın bir şekilde görebileceğimizi düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.