Biyografi

Mehmet Büyükekşi Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Hangi Takımlı?

Mehmet Büyükekşi kimdir, nereli ve kaç yaşında, hangi takımlı? Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni başkanı seçilen Mehmet Büyükekşi kim? TFF’nin yeni başkanı seçilmesinden sonra Mehmet Büyükekşi hakkında merak edilen sorular da artmış durumda. Peki Mehmet Büyükekşi kimdir, ne iş yapar?

Mehmet Büyükekşi Kimdir?

  • Yönetici.

1961 yılında Gaziantep’te dünyaya gelen Mehmet Büyükekşi, Gaziantep Futbol Kulübü’nün de başkanlığını yapmıştır. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde tamamlayan Mehmet Büyükekşi, sonrasında Marmara Üniversitesi’nde ve İngiltere’de İşletme ve İngilizce üzerine eğitimler almıştır. Başarılı iş adamı ve yönetici Mehmet Büyükekşi, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanlığı ve Gaziantep FK Başkanlığı görevlerinde de bulunmuştur. 16 Haziran 2022 tarihi itibariyle Mehmet Büyükekşi, TFF’nin yeni başkanıdır.

Mehmet Büyükekşi, 209 delegenin 158’inin oyunu alarak TFF’nin yeni başkanı seçilmiştir. Kendisi hakkında merak edilen soruların başına hangi takım lehine kararlar vereceği, hangi takımların listesine onay verip vermediği gibi konu başlıkları ön plana çıkmaktadır. Ancak Mehmet Büyükekşi’nin dört büyüklerle bir ilişkisi yok. Zira kendisi zamanında Gaziantep FK’nın da başkanlığını yürütmüştür. Başkanlığı döneminde adil, eşitlikçi ve rekabete dayalı bir lig izlemeyi temenni ediyor ve kariyerinde başarılar diliyoruz.

kaynakça:

  • fotomac.com.tr, Mehmet Büyükekşi…, erişim tarihi: 16 Haziran 2022
  • görsel kaynak: skorercom (Instagram: https://www.instagram.com/p/Ce3RLAxqBwg/).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds