Sağlık

Gaviscon Ne Zaman İçilir?

Midem kötü oldu bir Gaviscon içeyim. Bu cümle yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri olabilir. Sağlığınızı korumak için içtiğiniz bu ilacı doktorunuzun kontrolünden çıkmadan dikkatli bir şekilde kullanmanız son derece önem taşımaktadır. Önceki makalelerimizde ilaçların ne zaman kullanılacağı hakkında çok detaylı bilgileri siz değerli okurlarımızla paylaşmıştık. Bu makalemizde bahsedeceğimiz Gaviscon mide ve reflü gibi şikayetlerin ortaya çıkışının ani olması nedeniyle ne zaman içileceği son derece büyük önem arz etmektedir.

Gaviscon yemekten sonra içilir. Ancak bu ilacı kullanmanız için mide şikayetinizin meydana gelmesi gereklidir. Bir istisna bu noktada mevcuttur. Doktorunuz destek olması amacıyla yatmadan önce gibi başka zaman dilimleri uygun gördüyse mutlaka ona uymanız gerekmektedir.

Tek başına Gaviscon içmek midenizin rahatsızlığını tamamen ortadan kaldırmayacaktır. Bu konuda hassas iseniz yatmadan önce gibi zaman dilimlerinde yemek yememeyee dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca yemekte aşırı sıcak, soğuk ya da baharatlı gibi rahatsız edici besinlerden uzak durmanız önem arz edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.