Spor

Spordan Sonra Kefir İçilir mi?

Bağışıklık sistemini daha güçlü hale getirdiği, sizi gençleştirdiği gibi onlarca klasik faydadan bahsetmek yerine bu yazımızda kefir konusuna başka bir açıdan bakacağız. Bu ürünü spordan sonra tüketmenin ne gibi faydası olacağına bakalım. Baştan belirtmemiz gereken konu eğer profesyonel bir vücut geliştiriciyseniz arada bir zarar vermemekle birlikte genel düzeyde bu tür süt ürünlerinden uzak durmanız gerektiği olacaktır. Şimdi kefirin içerisindeki makrolara bir bakalım;

  • Karbonhidrat,
  • Protein,
  • Kalsiyum (mikrobesin)

Bunlardan karbonhidrat ve protein bizim spordan önce mi sonra mı? casino siteleri Kullanabileceğiniz hakkında fikir verecek en önemli şeylerden biri. Cut olarak tabir edilen yağ yakım döneminde olsanız bile sporun etrafına yayılan bir karbonhidrat size zarar vermeyecektir. Tam aksine protein ve karbonhidrat kaynağı karışımı harika bir fikir olabilir. Spordan sonra kefir içilir. Aksini iddaa ediyorsanız fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Ancak dikkat etmeniz gereken asıl konu içerdiği protein oranı miktar olarak spor açığını kapatmak için çok yetersiz olacaktır. Bu sebepten dolayı özetleyecek olursak, spordan sonra sağlam bir protein kaynağı ve kefir olan bir menü harika fikir olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.