Sağlık

Gece Domates Yemek Kilo Aldırır mı?

Diyet listelerinin olmazsa olmazı domates, kalorisi düşük besinler arasında yer alır.

Bol vitaminli ve lifli yapısı sayesinde ise zayıflama sürecinde vücudu güçlendirir. Kalorisi in düşük olması sebebi ile de gece domates yemek kilo aldırmaz.

Domatesi özellikle gece vakitlerinde yemek zayıflamaya yardımcı olduğu gibi içindeki antioksidanlar sayesinde vücudun temizlenmesini, varsa iltihabın atılmasında yardımcıdır. Gece yenilen domates yanında, ek takviyeler alındığı taktirde domatesin zayıflatma etkisi ortadan kalkabilir. Örneğin gece ekmek arası domates yemek zayıflatmak yerine aksine kilo almanıza sebep olur.

Domates metabolizmayı hızlandırır mı?

Domates;  metabolizmayı hızlandırır.

Domatese kırmızı renk oluşumunu sağlayan   likopen sayesinde metabolizma daha hızlı çalışarak, güçlü antioksidan olarak vücuda güç katar.

 listelerinin ilk sıralarında yer alan domates, C vitamini ve likopen zengini olmasıyla dikkat çekiyor. Metabolizma faaliyetlerinin hızlandırılmasında etkin rol oynayan ve domatese kırmızı rengini veren likopen aynı zamanda çok güçlü bir antioksidan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds