Gece Ne Yenir Diye Düşünenlere Muhteşem Öneriler

Gece kalkıp bir şeyler yemek sanırım tüm insanlığın genel alışkanlığı. Bazı insanlar gece yemek olayını çok nadir yaparken bazıları da adeta yemek yiyebilmek veya bir şeyler atıştırabilmek için geceyarısını bekliyorlar.

Bunun sağlıklı olup olmadığı ve kiloya olan etkisi olumsuz olarak görülse de yediklerimizin saati değil toplam miktarı önemli diyen hekimler de var.

Tıp dünyası ‘Gece yemek yenir mi?’ sorusunun cevabını tartışadursun biz gece hafifyen midemiz kazınmaya başladığında neleri zevkle yiyebiliriz? Onları tek tek sıralayalım.

İlginizi Çekebilir:  Lahmacun içi buzlukta saklanır mı?

Kokoreç

En azından benim aklıma gelen gece yemeklerinin başında şüphesiz ki kokoreç geliyor. Bunun sebebi gerçekten iyi yapılmış bir kokoreçin gerçekten de çerez gibi midedeki kazıntıyı geçirmesi düşünülebilir. Fakat en önemli nokta gerçekten nerde yediğiniz olacaktır. Heryerde bulabileceğiniz bu güzel lezzet sadece çok nadir olarak lezzetli bulunabiliyor. Fazla kaçırmamakta fayda var çeyrek ekmekten fazla bir şey anlamayıp hızınızı alamadıysanız en fazla bir çeyrek daha diyorum..

İlginizi Çekebilir:  Fırında Sütlaç Borcamda Olur mu?

Midye

Gecelerin olmazsa olmazı. Bolca limonu sıktığınızda taze taze yenebilecek bir midyeden daha güzel bir şey bilmiyorum sanırım. Yapmanız gereken şey sadece akışına bırakmak. Üst üste 20-30 belki 40 tane midyeyi mideye götürebilirsiniz. Alkol kullandıktan sonra da aynı kokoreç gibi içerisindeki pirinç ve bol limonun da etkisiyle midenizdeki bulantıyı bastırmaya da yararlı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Akciğer Yenir mi?

Çiğ Köfte

Gece yenilen yiyeceklerin listesini yapıp bunu eklememek gerçekten de ayıp olurdu. Bana sorarsanız tek başına çok yendiğinde mideyi çok bozduğu için gece tercih etmeye pek uygun bir yiyecek olmasa da bir dürüm iyi gidebilir.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi