Gece Su İçmek Ödem Yapar mı?

Gece yeme-içme aktivitelerinin vücut sağlığı için zararlı olabileceği düşüncesi ilk başta kilo yaptığı iddiasıyla ortaya çıktı. Aslına bakarsanız bu türden yaklaşımlar artık çoğu tıp uzmanı tarafından reddedilmiş ve kanıtlanmıştır. Su veya başka bir sıvı tüketmenizin günün hangi saatte olduğu fazla önemli değildir. Yine de uzmanlar bu tüketimi sabah uyandığınızda daha fazla ve gün sonuna kadar azalan bir şekilde olmasının daha sağlıklı olacağını ifade etmektedir.

Gece su içmek ödem yapmaz. Su tam tersi ödem attırıcı bir özelliğe sahiptir. Ödem şikayeti olan insanların çoğunlukla düştüğü yanılgı su tüketimini azaltarak bundan uzak durabileceklerini sanmalarıdır. Su alımını azalttığınızda vücut reaksiyon olarak var olan suyu depolamak amacıyla hareket edecek ve bu da ödeme sebebiyet verecektir. Aynı şekilde suyun fazla tüketilmesi de sağlığınız için zararlıdır.

Sonuç olarak, gece rahatlıkla su içebilirsiniz. Ancak tüketim esnasında fiziksel aktivitelerinizi de göz önünde bulundurmak suretiyle limitleri aşmamak gerektiğini bilmelisiniz. Böbrek rahatsızlığı bulunan kişilerin sıvı tüketimi ise hayati derecede önem arz ettiğinden dolayı mutlaka doktor kontrolü altında olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.