Sağlık

Glutamin Su İle İçilir mi?

Glutamin, protein elde etmek için kullanılan amino asitlerden bir tanesidir. İçerisinde bulunan vitaminlerin tamamı kas gücünüzü artırarak vücut gelişiminize katkıda bulunur. Özellikle spor ile uğraşan insanlar bu tarz vitamin ve mineralleri kullanarak gelişim hızlarını rahatlıkla katlayabilmektedirler. Dayanıklılık olarak da yardımcı olan Glutamin, bazı hususlarda soru işaretleriyle kalabiliyor. Bu hususlardan bir tanesi olan ‘’Glutamin Su ile İçilir mi’’ sorusunu Tozlu Mikrofon olarak detaylı şekilde inceleyip, ayrıntıladık.

Glutamin sabah kalktığınızda ve gece yatarken kullanmanız gereken bir vitamin desteğidir. Hiçbir yiyecek veya içecek içerisinde kullanılması önerilmeyen bu vitamini, belirli şekilde tüketmeniz gerekmektedir. Glutamin’in alınması konusunda açıklama yapan uzman doktorlar sadece normal ısıdaki sularla birlikte almanızı önermektedirler. Bunun yanında farklı sıvılarla da Glutamin’i tüketebilmeniz mümkündür.

Kullanım amacı farklılık gösterebilen Glutamin, gün içerisinde en fazla üç kere alınması tavsiye edilmektedir. Maksimum çıkabileceğiniz 14 gram seviyesinden sonra dikkatli bir şekilde alınması ve aşırı dozu geçmemesi de gerekmektedir. Aksi taktir de beklenmedik olumsuzluklar yaşanabilir.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.