Biyografi

Gökhan Özkars

İnternette matematik dersi ile ilgili videoları aratırken Gökhan Özkars hocaya denk geldim. Zaten binlerce kişi tarafından tanınması ve eleştirilmesi de YouTube vasıtası ile oldu. Şu anda 70 civarında videosu bulunan Gökhan Özkars, ‘Pratik Matematik’ sloganıyla videolarını yayınlamaya başlamış.

Matematik çoğumuzun kabusudur. Karmaşık problemler ve ardında öğrenilmesi gereken yüzlerce formül. Bu fobi ilkokulda başlar ve çoğunlukla aralıksız eğitim hayatımız bitene kadar devam eder. Matematik öğretmeni Gökhan Özkars, bu durumu değiştirmek için yola çıkmış ve matematiği çok daha pratik hale getirmek için çalışmalar yapmıştır. Yayınladığı videolar bazı öğrenciler tarafından çok sevilirken. Bazılarına da ‘Ezberci hoca’ dedittirdi. Şuna dikkat etmek gerekir ki derslerinde formülünü ve işin mantığını da anlattıktan sonra pratik yolu anlatmanın ne gibi bir zararı olabilir ki? Hatta bu detayları öğrenmek size sınavlarda hız kazandırabilir. İnsanların böyle ezberci olduğunu düşündüklerinden de değil birkaç kişi YouTube üzerinde ortaya böyle bir şey attıktan sonra insanlarda sırf laf olsun diye karalamaya çalışıyor.

Gökhan hoca aynı zamanda videoların hepsini dikkatle takip edip kitaplarını çözenlerin rahatlıkla netlerini çok yukarılara çıkarabileceğini de söylüyor. Aynı zamanda eğlenceli anlatımları da çok hoş. Kasvetli ve sıkıcı matematik derslerini ancak böyle bir hocayla çalışmak mümkün gibi geliyor. Videodan ders çalışmak  zor olsa da sizin sorabileceğiniz soruları da aralarda ufak ufak dipnotlar ile cevaplıyor.

Gökhan Özkars’ın Kitapları
  • Matematik Kitabı 1
  • Matematik Kitabı 2
  • Gökhan Özkars YGS Problemler
  • Gökhan Özkars LYS Matematik

 

 

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds