Biyografi

Göksel Baktagir Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi?

Göksel Baktagir kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı müzisyenlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Göksel Baktagir’den söz edeceğiz.

Göksel Baktagir Kimdir?

  • Müzisyen.

1966 yılında Kırklareli’nde dünyaya gelen Göksel Baktagir, kanun sanatçısı ve bestekar olarak bilinmektedir. İlk olarak babasının yanında bağlama çalarak mesleğe adımını atan Göksel Baktagir, sonrasında kanunda karar kılarak yeteneklerini bu yönde kullanmaya başlamıştır. Lisans eğitimini İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda 1988’de tamamlayan Göksel Baktagir, sonrasında Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’nda çalışmalarına devam etmiştir. Bu zamana kadar yurt içinde bu yurt dışında pek çok konser veren Göksel Baktagir, Füsun Baktagir ile evlidir ve çiftin bu evliliklerinden iki çocukları vardır.

Göksel Baktagir aynı zamanda 2017 yılında ”Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü”ne layık görülmüştür. Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Göksel Baktagir, müzisyenlik çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir. Başarılı müzisyen Göksel Baktagir hakında merak edilen annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipedia.org, Göksel Baktagir, erişim tarihi: 20 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds