Google Dijital Atölye

Çok ciddi bir giriş yapmak için bir saattir debeleniyorum. Neyse kardeşim her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Olmuyor demek ki (bağlaç olan ki ayrı yazılır). Bu aralar sertifika biriktirmek moda oldu hele ki dijital işlerde. Efendim CV kabarık görünmeli. Bunun gerçekten de çok önemli bir etken olduğunu biliyoruz. Fakat kendi bölümünüzle alakalı olmayan üstüne üstlük hobi alanınıza bile girmeyen bir konuda sadece sertifika biriktirmek için ordan oraya koşuşturmak gayet gereksiz geliyor bana. Bu yazıda Google tarafından hazırlanan ve İŞKUR işbirliği ile sunulan bir dijital sertifika programından bahsedeceğim: Google Dijital Atölye.

İlginizi Çekebilir:  Yayında Sinyal Sıkıntısı

Google hesabınızla giriş yapıp programa kolayca dahil olabilirsiniz. Burada amaç çok detaylı bilgi değil bu sertifikadan birkaç saatlik dersten sonra ben de edinmiş oldum. Youtube, Facebook ve Google aramaları üzerine kısa bilgiler verip işinizi internet aleminde büyütmek isteyenler için ideal bir program. Fazla sıkıcı değil kısa videolar izleyip ders ile ilgili soruları cevaplıyorsunuz. Eğer internette pazarlama konusunda halihazırda bir uzmanlığınız var ise bu program size açıkcası ekstra hiçbir şey katmayacaktır. Zaten program SSS bölümünde size katacaklarından bahsederken çok da idaalı değil. İnternet alemini daha iyi tanımak olarak özetlemiş.

İlginizi Çekebilir:  Pembe Portakal Güncel Kadın Bloğu

Google Dijital Atölye adresinden giriş yapıp hemen derslere başlayabilirsiniz. Atölye programları internet alemiyle sınırlı kalmıyor ve belirli tarih aralıklarında üniversitelerde de seminer şeklinde eğitimlere devam ediyor.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce