Teknoloji

Webmasterlar Dikkat: Bayramda Hitleriniz Düşebilir!

Bu uyarıyı da bayramın sonunda yapmam gerçekten çok iyi oldu yani tam zamanında. Neyse her sene bu yazıya gelen olur heralde gündem yazısı değil zaten ömürlük. Google kaç kelime istiyordu? Arada bir yazıyı güncellesem üste çıkar mı? Neyse zaten pek rekabet yok.

Zaten vücudumuz hit dalgalanmalarına karşı bağışıklık kazandığı için birkaç günlük bu düşüşü fazla umursayacağınızı sanmıyorum. Bunu engellemek için bazı web siteleri sürekli ‘Bayram Namazı Nasıl Kılınır?’ gibi başlıklar bastırarak bayramda da hit peşinde. Baştan söyleyim ben inceledim Sözcü, Sabah ilk sıralara oturmuş. Ayrıca abi sen balkonda organik tarım ile ilgili yazmıyor muydun? Nerden çıktı bu yazılar? Bayramın ilk günü zaten bir facia bu normal ne kadar uğraşsak da hitler ilk günler çok düşmüştür. E bayram tatil demek insanlar internette deliler gibi akşama kadar takılıyor. İyi de o işler öyle olmuyor işte adam orda yaşlı akrabaların sorularını cevaplamak için ter dökerken gelip senin yazını okumaz güzel kardeşim.

Alexa sıralamanızda da doğal olarak ufak bir dalgalanma yaşanabilir. Fakat Alexa sıralamasına ne kadar değer versem de fazla ciddiye alamıyorum. Sitelerin hiti yükselirken 10k civarlarından alıp 50k ya fırlatabiliyor. E kardeşim o site açıldığı ilk gün 40k dan sıralamaya girdi ne iş? Bu konuda Alexa Güncellemesi yazımıza göz atabilirsiniz.

Siz de fazla umursamayın bayramın tadını çıkarın merak etmeyin bayram bitsin grafik kendine gelecektir. İyi Bayramlar.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi