GoyGoyRail Nedir?

E adı üstünde bol bol goygoy bol bol eğlence. Goygoyrail adındaki facebook grubu Interrail facebook grubunun bir alt dalı olarak açıldı. Tabi sonraları bu işin baya suyu çıktı sanırım kamprail, otostoprail, yardımrail, blograil, yazrail, bozrail her şeyin railini çıkardılar. Grubun üyelerinin büyük çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşuyor. Bozdu ya eskiden iyiydi kalıbını kullanmayı fazla sevmem fakat sanırım goygoyrail grubu için bunu kullanabilirim. Şu an yaklaşık 41 bin üyesi bulunuyor. Gruba alım patır kütür yapılmıyor. Gönderilerin de admin onayından geçmesi gerekiyor. Grupta yaklaşık 80 tane de admin bulunuyor. Gönderilerin onaylanması için grup açıklamasında müstehcenlik içermeyen, özgün paylaşımlar olması gerektiği yazsa da tamamen kafalarına göre anladığım kadarıyla. Hatta ne kadar saçma sapan bir espri ise goygoyrailde onaylanma ihtimali bir o kadar yüksek.

İlginizi Çekebilir:  AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’ya Neden “Yeliz” Deniliyor?

Biraz hızlı bir eleştriyle girdim fakat güzel yanları yok değil tabi. İnsan bazen gerçekten iyi vakit geçirebiliyor. Grupta ciddi bir soru veya sorununuz ile ilgili gönderi paylaştığınızda mantıklı bir cevap beklemeyin. En başından zincirleme goygoya alınabilirsiniz.

Grup kendini internet aleminde de meşhur etmeyi başardı. Grupta meşhur bir gelenek var. Photoshop isteği. E tabi grupta über yetenekli shopcu arkadaşlar da olunca ortaya çok ilginç çalışmalar çıkabiliyor. Goygoyrail iyidir ya. Bir vizyonu olan oluşum gibi anlatmaya gerek yok. Anlatamam görmeniz lazım, biraz takılmanız lazım. Bu arada yeni üyeleri de pek sevmezler.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi