Gözde Kaya Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi? Oynadığı Diziler?

Gözde Kaya kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi var mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Gözde Kaya’dan söz edeceğiz.

Gözde Kaya Kimdir?

  • Oyuncu

13 Ağustos 1988 tarihinde Antalya’da dünyaya gelen Gözde Kaya lisans eğitimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Fotoğraf sanatçısı Nihat Odabaşı tarafından İzmir’de keşfedilen Kaya, daha sonra 2011 senesinde ekranlara gelen Kalbim Seni Seçti adlı dizide ilk kez oyunculuk deneyimi yaşamıştır. Başarılı oyuncu Gözde Kaya, ardından Uçurum, Benim Hala Umudum Var ve Gölgedekiler gibi pek çok dizide görev almıştır.

İlginizi Çekebilir:  Alaattin Çakıcı’yı Otelinde Ağırlayan Mustafa Altunhan Kimdir?

2017 senesinde TRT ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdülhamit adlı dizide Hatice Sultan rolüyle dikkatleri üzerine çeken Gözde Kaya, ardından da 2019 senesinde Vuslat adlı dizide Sultan Korkmazer karakterine hayat vermiştir.

Başarılı oyuncu son olarak Murat Yıldırım ve Esra Bilgiç’in baş rollerinde olduğu Ramo adlı dizide görev almıştır. Gözde Kaya, bu dizide Nadya karakterine hayat vermiştir. Başarılı oyuncu Gözde Kaya 1.65 cm boyundadır ve 51 kilodur.

İlginizi Çekebilir:  Dağdaki Çobanla Benim Oyum Bir Değil Diyen Aysun Kayacı Kimdir? Nereli ve Şimdi Ne Yapıyor?

Rol Aldığı Projeler;

2019 – Vuslat
2017 – Payitaht Abdülhamid
2015 – Çilek Kokusu
2014 – Sil Baştan
2012 – Uçurum
2011 – Kalbim Seni Seçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara