Göztaşı Nerede Satılır?

Zehirli bir kimyasal olan göztaşı su ile seyreltilip kullanıldığında ağaçların sağlığını korur. Kullanım esnasında dikkat edilmelidir.

  • Cilt ile temas ettirilmemelidir.
  • Hava yolu ile solunmamalıdır.
  • Göz, el , ağız temas ettirilmemelidir.

Aksi taktirde içerisinde bulunan sülfat zehirlenmelere yol açarak beyin, mide, böbrekler, bağırsak ve karaciğerde yaralanma meydana getirebilmektedir. Göztaşı kimya firmaları tarafından satılır. Ayrıca zirai ilaç satan firmalarda da göztaşı bulmak mümkündür. Fiyatları ise verdiği faydaya oranla çok makul seviyelerdedir. Ancak profesyonel kullanım gerektirdiğinden dolayı oranlarına çok dikkat ediniz.

Göztaşı , göktaşı olarak da bilinen içeriğinde bakır ve sülfat bileşiminden oluşan tozdur. Göztaşı ziraatçılarda satılır. Yapı marketlerin bitki bölümlerinde ve internet üzerinde birçok adreste bulmak mümkün.

Göztaşı tarım alanında meyve ağaçlarında, üzüm ya da kavun gibi meyvelerin tamamında hastalıklar ile mücadele etmesi amacı ile kullanılmaktadır. Ağaçları hem hastalıktan korur, hem de yeni hastalıklara karşı güçlenmesini sağlar. Özellikle sonbahar ve ilkbahar aylarında kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.