Biyografi

İbrahim Gezer Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Eşi Kim?

İbrahim Gezer kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, annesi babası kardeşleri kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca İbrahim Gezer’den söz edeceğiz.

İbrahim Gezer Kimdir?

  • Öğretim üyesi
  • Mühendis

1965 yılında Malatya’da dünyaya gelen İbrahim Gezer, ilkokul ve ortaokul eğitimini Malatya’da tamamladıktan sonra lisans eğitimini de Atatürk Üniversitesi’nde; yüksek lisans eğitimini ise Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde tamamlamıştır. İbrahim Gezer, doktora eğitimini ise Selçuk Üniversitesinde almıştır. İbrahim Gezer ayrıca doktora sonrası çalışmaları için İngiltere’de bulunmuştur. Uzmanlık alanına paralel olarak yönetim ve organizasyon, akademik ve teknik eğitim, sosyal girişimcilik, ekonomik ve sosyal kalkınma gibi alanlarda birçok proje yürütmüştür. Gezer, bu zamana kadar 5 kitap, 15 araştırma raporu ve sayısız makale yayınlamıştır. 2005 yılında arkadaşları ile beraber BİLSAM adında bir araştırma merkezi kurmuştur. 2011’de ve 2013’te Fırat Kalkınma Ajansı’nda kalkınma kurulu başkanlığı görevinde bulunmuştur. Şu anda Malatya İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev almaktadır. İbrahim Gezer, evlidir, iki çocuk babasıdır ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

kaynak: devapartisi.org

Sosyal medya hesaplarından da aktif olarak paylaşımlarına devam eden İbrahim Gezer, siyasi hayatına ise Demokrasi ve Atılım Partisi bünyesinde devam etmektedir. İbrahim Gezer hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.