Ali Eyüboğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

7 Mayıs 1961 tarihinde Trabzon’un Vakfıkebir ilçesind bağlı Ballı köyünde dünyaya gelen Ali Eyüboğlu, Nezire ve Raif Eyüboğlu çiftinin altı çocuğunun en küçüğüdür. Eyüboğlu, ilkokulu Ballı köyünde okuduktan sonra ortaokul ve lise eğitimini ise Vakfıkebir’de tamamlamıştır. Mimarlık bölümünde lisans eğitimi alan Ali Eyüboğlu, daha sonra ikinci sınıfta eğitimini yarıda bıraktı. 

1979 senesinde Karadeniz isimli bir gazetenin açtığı sınav ile gazeteciliğe adım atan Eyüboğlu, daha sonra 1983 senesinde Merhaba’da Magazin gazeteciliğine başlamıştır. Güneş, Bulvar ve Tercüman gazetelerinde tercümanlık yapan Ali Eyüboğlu, Bulvar Gazetesi’nde görev yaptığı sırada mesai arkadaşı olan Ayla Özgür ile tanışmış ve 24 Temmuz 1989 tarihinde evlenmiştir. 

İlginizi Çekebilir:  Yılmaz Kunt Kimdir? Nereli Ve Kaç Yaşında?

1990 tarihinde Tercüman gazetesindeki Magazin Müdürlüğü görevinde istifa eden Ali Eyüboğlu, 8 aylık bir işsizlik döneminin ardından 1991 yılında Milliyet gazetesinde çalışmaya başladı. Türkiye’yi dolaşan Eyüboğlu, “İl İl Türkiye Ansiklopedisi”nin fotoğraflarını çekti. 

1992 senesinin başında Milliyet gazetesinin Magazin Servisi’nde muhabir olarak çalışmaya başlayan Ali Eyüboğlu, bu gazetede uzun yıllar boyunca muhabir ve şef yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürdü. 2003 senesinde Milliyet gazetesinde Magazin Müdürü oldu. 

Eyüboğlu, 21 Ekim 2008 tarihine kadar Milliyet gazetesinin Magazin Müdürü, “Alice” isimli köşe yazarı ve Milliyordinatörü çeşitli görevlerde bulundu. 

Ali Eyüboğlu, 2008 senesinde Magazin Gazetecileri Derneği tarafından “Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü” ile onurlandırıldı. Uçan Kuş isimli bir İnternet sitesinin yapmış olduğu ankette “En Güvenilen Magazin Yazarı” seçildi. Öte yandan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası üyeleri tarafından 2012 senesinde “En Beğenilen Magazin Yazarı” seçildi.

İlginizi Çekebilir:  Duygu Atıl (LYLO) Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi? Boyu?

Ali Eyüboğlu, ATV ekranlarında yayınlanan “Süper Star” isimli yarışmanın jüri üyeliğini de yapmıştır. Ayrıca Cine 5 ekranlarında Şengül Balıksırtı ile beraber yayınlanan ve 13 bölüm süren “Her Şeyi Konuşalım” isimli programı sundu. Bu programın ardından yine Cine 5 ekranlarında yayınlanan ancak bu sefer tek başına olduğu “Ali Eyüboğlu ile Senin Hikayen” isimli programı hazırlayıp sunmuştur. 

14 Mayıs 2012 ile 30 Ekim 2012 tarihleri arasında TVEM’de canlı olarak yayınlanan “Magazin Meydanı” isimli programın moderatörlüğünü üstlenmiştir. 24 Temmuz 1989 tarihinde Ayla Özgür ile evlenen Ali Eyüboğlu’nun Yağız (d. 5 Mart 1992) isminde bir de oğlu vardır. 

İlginizi Çekebilir:  Murat Sabuncu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kimdir? Boyu?

Ali Eyüboğlu şu anda Twitter, Instagram ve YouTube üzerinden yayınlar yapmakta ve Magazin Noteri isimli YouTube kanalına konuşmacı olarak katılmaktadır. 

Ali Eyüboğlu ile İlgili Aramalar 

Google’da Ali Eyüboğlu ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı: ali eyüboğlu kızı, ali eyüboğlu twitter, ali eyüboğlu seren serengil, ali eyüboğlu youtube, ali eyüboğlu instagram, ali eyüboğlu programı, ali eyüboğlu hangi kanalda, ali eyüboğlu magazin noteri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi