Gündelik HayatSağlık

Güllaç İshal Yapar mı?

Sütle ıslatılmış ince hamur yapraklarından oluşan güllaç, özellikle Ramazan ayının vazgeçilmez tatlılarından biridir. Ana malzemelerinde süt, nişasta, şeker ve isteğe bağlı olarak gül yaprakları ve fıstık bulunur. Hafif bir tatlı olarak kabul edilen ve farklı sindirim sorunlarına yol açmayan güllaç, fazla tüketildiğinde kişiden kişiye değişen bazı sindirim problemleri de yaşatabilir. Peki güllaç ishal yapar mı?

Genel olarak incelendiğinde İshal gibi sindirim rahatsızlıkları genellikle bir gıdanın sindirim sistemi üzerinde uyandırdığı olumsuz tepkiler sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bundan dolayı bu durum kişiden kişiye değişebilir. Bazı insanlar güllaç tükettikten sonra sindirim sorunları yaşayabilir, özellikle de kişinin süte veya nişastaya toleransı düşükse ya da laktoza karşı bir alerjisi varsa.. Bundan dolayı kişi eğer bu durum güllaçtan olduğunu düşünüyorsa, güllaç bozulmuş olabilir ya da içinde bulunan gıdalara karşı bir hassasiyeti olabilir. Eğer güllaç sizde bu tarz etkilerde bulunuyorsa bir sağlık çalışanına başvurmanız ve neye tam olarak toleransınızın düşük olduğuna bakmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi