Gülnur Kaya Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Gülnur Kaya kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Gülnur Kaya”dan söz edeceğiz. 

Gülnur Kaya Kimdir? 

  • Müzisyen 
  • Öğretmen

Özellikle YouTube’da Hüseyin Nihat Atsız’a ait olan “Geri Gelen Mektup” isimli şiiri seslendirmesi ile büyük bir üne kavuşan Gülnur Kaya hakkında merak edilen birkaç soruyu sizler için şöyle derledik. Gülnur Kaya hakkında merak edilenler konu başlıkları halinde şöyle:

Kabak, keman, bağlama ve gitar çalabilen Gülnur Kaya, şu anda yarı profesyonel olarak müzik kariyerine devam etmektedir. Şarkılarında doğal ve samimi yorumu ile ön plana çıkan Gülnur Kaya, özellikle Geri Gelen Mektup isimli şarkıyla büyük bir üne kavuştu. 

İlginizi Çekebilir:  Servet Somuncuoğlu Kimdir?

Acem Kızı, Vay Vay Dünya, Yazımı Kışa Çevirdin, Ayletme Beni, Bildiğin Gibi Değil, Sen Affetsen Ben Affetmem, Yazın Yağar Kar Başıma, Aldı Gitti, Ay Tenli Kadın gibi çeşitli şarkı/türküleri de yorumlamış ve kendi YouTube kanalında paylaşmıştır. 

YouTube üzerinde 90 bine yakın takipçisi bulunan Gülnur Kaya, Türkü Life isimli derginin 18. sayısında kendisi hakkında bilgiler veriyor. Gülnur Kaya, “söylemem için sevmem yeterli” diyerek motivasyonunu dile getirmiştir. 

İlginizi Çekebilir:  TRT Spor Yorumcusu Fatih Doğan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Hangi Takımlı?

24 Eylül 2013 tarihinden beri YouTube üzerinde hesabı bulunan Gülnur Kaya, henüz 1 yıldır düzenli olarak buraya seslendirdiği şarkıları atmaktadır. Bu zamana kadar Gülnur Kaya’nın şarkıları 30 milyondan fazla dinlenmiş. 

Nereli? 

“Güzel köyümüz Argun’da bostanımız Saz’da; annem, amcam, yengem ve ben” açıklaması ile verdiği Gine Yeşillendi Acıpayam Yolları şarkısını seslendiren Gülnur Kaya Tokat Reşadiyeli.

Ne İş Yapıyor? 

İlginizi Çekebilir:  Tiktok Fenomeni Erhan Umut Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Yaptığımız araştırmalar sonucunda Gülnur Kaya’nın Çorum’da Çorum Kız Teknik Meslek Lisesi’nde öğretmen olduğu sonucuna ulaştık. Kendisinin 2013 yılında attığı bir twitte öğretmen olduğu belli oluyor ancak ne öğretmeni olduğu hakkında bir bilgiye ulaşamadık. Aslen Denizli Acıpayamlı olan Gülnur Kaya, öğretmenliğinin Çorum’a çıkması, tayin, nedeniyle Çorum’a gitmiştir. 

Ulaştığımız ancak biyografik değeri olmayan bir bilgi ise kendisinin bir dönemler Kanal D’de yayınlanan ve sükse yapan Poyraz Karayel isimli dizinin fanı olduğu.

Öte yandan Gülnur Kaya, Dirik Bayram ile evli. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara