Biyografi

Gülsüm Khalilova Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Gülsüm Khalilova ya da Gülsüm Halilova kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı muhabirlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Gülsüm Khalilova’dan söz edeceğiz.

Gülsüm Khalilova Kimdir?

  • Muhabir.

Kırım Türkü Gülsüm Khalilova, ATR muhabiridir ve 7 yıldır Rusya tarafından ilhak edilen Kırım’da Türklerin sesini duyurmaya çalışmaktadır. Son zamanlarda Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi üzerine sosyal medya hesapları üzerinden paylaştığı bilgilendirici videolar ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Gülsüm Khalilova, bölgede yaşanan gelişmeleri, Ukrayna halkının tepkileri, içeride yaşanan olayları, korku ve beklentileri an be an paylaşmaktadır. Son zamanlarda Rusya’nın Ukrayna’yı işgali üzerine sıcak bölgeden haber aktarmak da önemli bir mesele haline geldi. Bölgede Türkiye’den giden çeşitli medya kurum ve kuruluşları ile muhabirleri olsa da Gülsüm Khalilova, cesareti ve azmi ile Ukrayna’dan en çarpıcı detayları aktarmaya devam etmektedir. Ayrıca çektiği videolardaki sözleri ile de dikkat çekmektedir. ‘Savaşta zenginler kaçar, fakirler ölür; barıştaysa vatan onlarındır.” sözü de Khalilova’nın en dikkat çekici sözleri arasında yer almaktadır.

Paylaştığı bu videoları ile büyük beğeni toplayan Gülsüm Khalilova’nın Twitter üzerinde (@KhalilovaGulsum) 400 binden fazla takipçisi Instagram hesabı üzerinde de 10 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. 25-26 yaşlarında ve 1.70 boylarında olduğu tahmin edilmektedir. En kısa sürede nerede okuduğu, annesi babası kardeşlerinin kim olduğu gibi soruların yanıtlarına cevaplayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.