Biyografi

Güncel Gürsel Artıktay Kimdir? Nerelidir?

Güncel Gürsel Artıktay kimdir? Nerelidir? Bu yazımızda elde ettiğimiz bilgiler ışığında Türk alternatif müziğinin yeteneklerinden olan Güncel Gürsel Artıktay’dan söz etmek istiyorum. Kendisini, çoğu kişi Babala Tv’de Oğuz Uğur’un son dakikalarda açtığı bir şarkıdan biliyor. Güncel Gürsel Artıktay, Babala TV ve Oğuzhan Uğur sayesinde geniş kitleler tarafından bilinmeye başlamış. Kendisi çizgisini bozmadığı sürece hitap ettiği kitlesini ve dinleyici sayısını artıracak hatta katlayacaktır. Peki Güncel Gürsel Artıktay kimdir? Nerelidir?

Güncel Gürsel Artıktay Kimdir?

Şimdilik kendisi hakkında biyografik bir bilgi veya bilgiler elimize geçmiş değil. Fakat kendisinin kariyerinde önemli  dönüm noktası, 2007 yılında üniversiteler arası beste yarışması için o zamanki grubuyla Ankara’ya gelmesi olmuş ve yetenekli sanatçının kariyeri bundan sonra tırmanışa geçmiştir.

Bir röportajında gelecek planlarında herhangi bir şeyin olmadığını, şimdiye kadar olduğu gibi akışına bıraktığını söyleyen Güncel Gürsel, elinde kaydetmeyi düşündüğü şarkılarının olduğunu ve zamanın kendisine öğrettiği tek şeyin plan yapmamak olduğunu da dile getiriyor.

Özellikle söz, müzik ve düzenlemesini yaptığı ”Uzak Yol” isimli şarkısının Oğuzhan Uğur‘un baş rolde olduğu ve 2 milyona yakın izlenen Mevzular-Neşter adlı videonun son birkaç dakikasında verilmesi ile Güncel Gürsel Artıktay, sosyal medyada daha çok yer almaya başlamış, izlenme ve abone sayısını artırmıştır.

Tarzı&Yorumu&Kişiliği

Genellikle seslendirdiği parçaların söz ve müziği kendisine ait olan Güncel Gürsel Artıktay, çok farklı bir çizgi çiziyor. Geceden isimli bir alternatif müzik platformuna verdiği röportajında Mazhar Alanson ve Cahit Berkay‘a hayranlık duyduğunu belirten Güncel Gürsel Artıktay, müzikle uğraşan konuşmayı çok sevmeyen birisi.

Söz yazmanın müzik yapmaktan daha zor olduğunu belirten Güncel Gürsel Artıktay, çoğu zaman önce müziği yapıp sözü daha sonra müziğin üzerine yazdığını belirtiyor.

Şarkılarında gerek Kazım Koyuncu, gerek Moğollar, gerek Mazhar Alanson gerekse İlhan Şeşen‘den enstantaneler sunan Güncel Gürsel Artıktay, yazdığı sözleri ve yaptığı müziği ile şimdiden bir hayran kitlesi oluşturmuş durumda. Şimdiden başarılarının devamını diliyoruz. Kendisini daha iyi yerlerde görmek dileğiyle.

Söz ve müziği Nazan Öncel’e ait olan ”A Bu Hayat” isimli parçayı seslendirdiği, YouTube’da yer alan videosu ise şöyle:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi