Gündelik Hayat

Güvenlik Soruşturması Ne Kadar Sürer?

Güvenlik Soruşturması ilgili kişinin Kamu Kurum ve Kuruluşlarında yapılan güvenliğin sağlanmasıyla alakalı bir işlemdir. İşlemin yapılmasındaki temel amaç kişide olmaması gereken hususların tespit edilmesi ve güvenilir olup olmadığı açısından detaylı bir inceleme yapılmasıdır. Genel olarak bu işlem kamu alanında çalışmak isteyen bütün personel adaylarında geçerli olmaktadır. Güvenlik Soruşturmasına girecek olan kişilerin en çok merak ettiği konu ise ne kadar süreceğidir. Bu yazımızda soruyu detaylı olarak açıklayıp detaylı bir yanıt vereceğiz.

Güvenlik Soruşturması genel olarak 30 ve 60 gün arasında sürebilmektedir. Bu süreç farklı durumlarda değişiklik göstererek uzama ve kısalma yapabiliyor. Fakat oldukça zorlu bir soruşturmadan geçiyorsanız çok uzun sürelere tabii tutulmanız şaşırılmayacak bir olaydır. Konu hakkında net bir yanıt almak istiyorsanız ilgili olan kişilere danışarak bilgi alabilir, detayları öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds