Hayvanlar

Sultan Papağanı Tüy Dökümü Ne Kadar Sürer?

Kelime dağarcığı en geniş kuş türlerinden bir tanesi olan Sultan Papağanları, oldukça uzun süre yaşayabilmektedirler. Sıcakkanlı bir yapıda olan bu papağanlar sürekli olarak sosyalleşmek ve insanlar ile iletişim kurmak isterler. Bakımı konusunda büyük ilgi istemeseler bile değişik koşullarda devamlı sevilmek ve bakılmak istenebiliyorlar. Özellikle bazı dönemlere girmeleri neticesinde zorluklar yaşayarak halsiz kalabilmektedirler. Bu dönemlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkan tüy dökümü, oldukça önemli bir zamandır. Bazı kişiler bu sürecin ne kadar süreceğini merak ederek bize sorularını iletebiliyorlar. Bu noktada sizlere ‘’Sultan Papağanı Tüy Dökümü Ne Kadar Sürer?’’ sorusu için en detaylı bilgileri aktararak yardımcı olmaya çalışacağız.

Sultan Papağanları ve diğer papağan türleri mevsim geçişlerinde tüy dökümü yaşamaktadır. Papağanın tüylerinin yenilenmesi ve daha da güzel hale gelebilmesini sağlayan bu dönem zorlu olmayarak tamamen papağanın sağlığını olumlu yönde etkiler. Tüy döküm süresi ise 1-2 hafta kadar sürerek büyük dönemler içermez. O yüzden bütün gelişen olayları yakından inceleyerek destek vermeyi unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds