Haber Global Muhabiri Ela Sezen Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Haber Global muhabiri Ela Sezen kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi ya da eşi var mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin biyografisini ve bazı gazeteci ve muhabirlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Ela Sezen’den söz edeceğiz.

Ela Sezen Kimdir?

  • Muhabir.

1987 yılında Zonguldak’ta dünyaya gelen Ela Sezen, lise eğitimini TED Zonguldak Koleji’nde tamamlamıştır. Daha sonra ise lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü’nde tamamladı.

İlginizi Çekebilir:  Nilay Deniz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

2009 yılında NTV’de stajyer olarak meslek hayatına başlayan Ela Sezen, bu kanal bünyesinde 4 yıl çalıştıktan sonra Kanal D’de 32. Gün programında ve Show TV ve Habertürk kanalında muhabir olarak çalışmıştır. Habertürk ekranlarında “İyi Haberler” adlı programı hazırlayıp sunmuştur.

Haber Global’e kuruluş aşamasında dahil olan Ela Sezen, ayrıca Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından 2016 ve 2017 yıllarında yaptığı ‘Kurbağalıdere’nin Zehri Marmara’ya’ ve “Madde Bağımlısı Bebekler” başlıklı haberleri ile ödüle layık görülmüştür.

İlginizi Çekebilir:  Yusuf Namoğlu Kimdir? Hangi Takımlıdır?

Öte yandan Ela Sezen BBC World Service Trust, British Council ve Deutsche Welle gibi çeşitli yayın kuruluşlarının mesleki eğitim programlarına da katılmıştır. Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Ela Sezen hakkında merak edilen evli mi değil mi, sevgilisi var mı, boyu, doğum tarihi gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir:  Melisa Şenolsun Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi? Boyu?

Ela Sezen ile İlgili Aramalar

Google’da Ela Sezen ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Ela Sezen evlendi Ela Sezen Instagram Ela Sezen kimdir Ela Sezen Twitter, ele sezen evli mi bekar mı, ela sezen haber global instagram, ela sezen haber global eşi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara