Hacer Foggo Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Kitapları?

Hacer Foggo kimdir, nereli ve kaç yaşında, eşi kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Hacer Foggo’dan söz edeceğiz.

Hacer Foggo Kimdir?

  • Yazar.

Ev hanımı bir annenin ve öğretmen bir babasının kızı olarak dünyaya gelen Hacer Foggo, 1980 darbesinden sonra ailesi beraber Tokat’tan İstanbul’a gelmiştir. Eşi öğretim görevlisidir ve İngiltere vatandaşıdır. Çiftin bu evliliğinden bir çocuğu dünyaya gelmiştir. 27. dönem milletvekili seçimlerinde CHP’den İstanbul milletvekili adayı olmuş ancak seçilememiştir. Roman hakları üzerinde yaptığı çalışmaları ile bilinen Hacer Foggo, ayrıca Roman Hakları Forumu’nun da üyesidir.

Kitapları

  • Nesturiler: 1843-1846 Nesturi katliamı

Twitter ve Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Hacer Foggo, genellikle Türkiye’deki azınlıklar ile ilgilenmektedir. Gazeteci Hacer Foggo hakkında merak edilen doğum tarihi nedir, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

haberler.com, (haber: Hacer Foggo kimdir? Hacer Foggo kaç yaşında, nereli? Hacer Foggo hayatı ve biyografisi!, erişim 31 Mart 2022).
kimnereli.net, (başlık: Hacer Foggo, erişim tarihi: 31 Mart 2022)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.