Hakan Hepcan’ın Gomis Hakkında Attığı Irkçı Twit

Neden ünlü olduğu henüz belli olmayan, Türkiye’de fenomen sayısındaki gereksiz artışın içindeki biri de Hakan Hepcan. Söz konusu kişi, attığı Twitt’te 20 Ağustos tarihinde Galatasaray Spor Kulübü oyuncusu Bafetimbi Gomis hakkında ithafen “maymun” ifadesine yer veriyor.

Bir ara NTV’nin bu adama program vermişliği var. Ne açıdan bakarsanız bakın bir oyuncuya “maymun” demek bir ırkçılıktır.

Allah’tan Türkiye’de siyah beyaz, ten ayrımı yok derken bu gibi insanların yüzünden olmayan ayrım canlanmış olacak.

İlginizi Çekebilir:  Yunan Bakan: ''Türkiye'ye Savaş Açarız!''

Burada asıl eleştirilmesi gereken Hakan Hepcan denilen şahsiyetin “ben fenomenim” edasında önüne gelen her konu hakkında atıp tutabilme cesaretini kendisinde bulmasıdır. Toplumu şekillendirebilecek ya da arkasından belirli bir kitle sürükleyebilecek bu tarz insanların şöhretlerini devam ettirebilmek için çareyi acizlikte bulunması gerçekten komik. Yani uzaktan bakınca gerçekten çok komik duruyorlar.

İlginizi Çekebilir:  Emrah Serbes 2 Kişinin Öldüğü 1 Kişinin Yaralandığı Trafik Kazasını Kendisinin Yaptığını İtiraf Etti

Üstelik attığı twit, Türk Ceza Kanunu’na göre bir suçtur. Kimse zaten bu adamın ceza almasını beklemiyor. Alamaz da.

Uzun süredir gündemden düşen bir yarı ünlünün çırpınışı olan bu durumu takmamak lazım ama bunun da etkilediği insanlar, twitine şakayla gülenler var.

Attığı twit, kalitesizliğini, sıradanlığını, itici ve şımarıklığını tekrar gün yüzüne çıkarmıştır. Vine’da maymunluk yaparak milleti kendisine güldürmeye çalışan birinin başka birisine “maymun” demesi de tabi ilginç.

İlginizi Çekebilir:  Çarpıştığı Erkek Tarafından Dövülen Başörtülü Kadın Şort Giymediği İçin Destek Görmedi

Bizim köleliği çözmemiz 2000 yılımızı aldı. Siyah-Beyaz ayrımı çözmemiz de yine bi 2000 yıl alacak. Bizim ülkemizin takımları Roma AS olamaz. Bizim ülkemizin taraftarı Roma AS takımı taraftarı asla olamaz. Hakan Hepcan gibi şöhret fukarası yarı-fenomen tiplerin bu ayrımı körüklemesi ise tamamen haysiyetsizliktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce