Kılıçdaroğlu’nun Atletli Fotoğrafı

Bu fotoğraf büyük ihtimalle Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Adalet Yürüyüşü” sırasında sıkça gündeme gelen karavanında çekilmiş. Siyasi olarak bir yerlere gelmeyeceğim. Bu fotoğraf bana öyle samimi bir fotoğraf geldi ki. Kılıçdaroğlu’nun temsil ettiği tüm siyasi ve ideolojik değerlerden uzak, tamamen bir Anadolu insanı hüviyetinde olan bu fotoğraf karesi, siyasetin biraz uzağında kalmış, kirli yüzünden epey arınmış bir fotoğraf karesi.

Haber değeri taşımayan bu fotoğrafı, bazı muhaliflerin kendisine malzeme çıkarmamaları için önceden yorumlama ihtiyacı duydum. Bu fotoğrafta olanlarla bir yere varılmaz. Atletin markası, Kılıçdaroğlu’nu rezil etmez. Aksine atlet, bizde biraz samimi bir hava demek.

İlginizi Çekebilir:  Erol Mütercimler Dolar ve İç Savaş Öngörüsünde Haklı Çıkacak mı?

Sanki bu fotoğraftaki adam, Kemal Kılıçdaroğlu değil de yurdum insanından biri.

Şimdi bu fotoğrafa bazıları halktan biri imajı vermek için çekilmiş bir fotoğraf yorumlarını yapıyor. Şimdi sormak lazım Kemal Kılıçdaroğlu değil de savunduğunuz bir parti başkanı bunu yapsa yerlere göklere çıkarmaz mıydınız? Aradaki fark nedir? Atletli bir parti başkanı. O kadar.

İlginizi Çekebilir:  Rasim Ozan Kütahyalı Yurtdışına mı Kaçtı?

Elit, lüks takılma merakından/hevesinden tamamen uzak, gayet sıradan hatta oldukça samimi bu fotoğrafın hangi karesine bakarsam bakayım herhangi bir siyasi malzeme çıkartamıyorum. Sorun acaba art niyetli olmakta mı?

Eminim ki bu atleti başka birileri giyseydi adı atlet değil “atlet-i şerif”, “atlet-i kutsi” olurdu. Abartmaya gerek yok. Tebessüm edin geçin.

İlginizi Çekebilir:  Filistin’in Savaşı: Din Değil Varolma Savaşıdır

Kılıçdaroğlu bu atleti giyince

* Fakir olmadı
* Karizması sarsılmadı
* Halktan biriymiş gibi olmadı
* CHP’ye aykırı hareket etmedi
* Kendi çizdiği yoldan ayrılmadı
* Siyaset yapmadı
* Kendisine argüman sağlamadı

Hakikaten ülkemizde muhalefet olmanın meşruluğu yavaş yavaş kaybolmaya, meşru olma yolları da giderek çirkinleşmeye başladı. Sonumuz hayrola.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir