Ekonomi

Halka Arz İşlem Limiti Ne Demek?

Ekonomi kategorimiz içerisinde Tozlu Mikrofon olarak siz değerli okurlarımıza yüzlerce farklı bilgiyle birlikte halka arz ile ilgili terimlerden bahsettik. Bu makalemizde ise yatırımcıların en çok sıkıntı çektiği bloke, işlem limiti konularından olan halka arz işlem limiti ne demek? Sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Onlarca yıl biriktirdiğiniz bir yatırımı güvendiğiniz hisseye halka arz esnasında hata nedeniyle alamıyor olabilirsiniz.

Halka arz işlem limiti demek, hisse senedinden küçük yatırımcıların da faydalanabilmesi amacıyla belirli miktarın üzerinde hisse alamıyor olmanızdır. Genellikle mobil uygulama üzerinden alınan hisseler olduğundan dolayı bu durumda banka suçlanmaktadır. Bu hatanın bankayla hiçbir alakası yoktur. 

Sonuç olarak, halka arz esnasında alacağınız hisse miktarı sınırlıdır. Bir hatayla karşılaşıyorsanız bu yalnızca bakiyenizin yetersiz olmasıyla değil, SPK tarafından belirlenen oranlarda limit olması kaynaklıdır. Konu ile ilgili merak ettiğiniz konuları aşağı yorum olarak bırakınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.