Ekonomi

Garanti Bankası Asıl Kart Ne Demek?

Garanti bankasına yeni üye olmak isteyen kişiler bazı kavramlarda sorunlar yaşayarak tereddütte kalabiliyor. Tereddütte kalmalarına neden olan bu kavramlardan bir tanesi de ‘’Asıl Kart’’ ifadesidir. Asıl kart ifadesi kredi kartı başvurusu yaptığınızda karşınıza çıkar. Bu yerde asıl kart başvurusu ve ek kart başvurusu ile karşılaşırsınız. Bu iki kavramda farklı anlamlara gelerek müşterilerin kendilerine uygun olanı seçmesi istenmektedir.

‘’Asıl Kart’’ başvurusu kredi kartı başvurusu anlamına gelir. Seçeneği seçmeniz ile birlikte kredi kartınız hazırlanarak size teslimatı yapılmak üzere çalışmalar başlanır. Ek kart başvurusu ise kredi kartına bağlı olarak çıkartılan bir karttır. Bu kart genel olarak aile üyelerine verilir ve herkesin kullanabileceği bir karttır.

Son olarak en önemli bahsetmemiz gereken şey ise ek kart harcamalarıdır. Ek kart üzerinden harcama yaptığınız zaman bu tutar Asıl Kart üzerine yansır. Durumun banka ve sizin tarafınıza herhangi bir olumsuz yansıması gerçekleşmez. Eğer ki bu tercih sırasında bir problem veya kararsızlık yaşarsanız Garanti Bankası Müşteri Hizmetleriyle iletişim kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds