Haluk Gürgen Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Kitapları ve Çalışmaları

Haluk Gürgen kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “Haluk Gürgen”den söz edeceğiz.

Haluk Gürgen Kimdir?

— Türk akademisyen ve yazar.

1976 senesinde Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümünden mezun olan Haluk Gürgen, daha sonra 1976 ile 1979 yılları arasında yine Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ne bağlı olan Eğitim Televizyonu Enstitüsü’nde Türk-Alman Eğitim Televizyonu Projesi kapsamında televizyon yapım ve yönetim eğitimi aldı ve televizyon yapım asistanı ve program yapımcısı olarak görev aldı.

1979 senesinde ise İletişim Bilimleri Fakültesi’nde asistan olan Haluk Gürgen, daha sonra 1987 senesinde hazırladığı “Televizyon Reklamlarında Yaratıcı Strateji” isimli tezi ile İletişim Bilimleri Doktoru unvanını aldı. 1989 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde San Francisco State Üniversitesi’nde kendi alanı ile ilgili olarak birtakım çalışmalarda bulundu. 1990 senesinde İletişim Sanatları doçenti olan Gürgen, 1997 senesinde ise profesör oldu.

Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyesi olan Haluk Gürgen, bugüne değin Çevre Bakanlığı, Gümrük Bakanlığı, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, VakıfBank, Mesa, Coşkunöz Holding ve Erciyas Biracılık gibi çeşitli kurum ve şirketlerde iletişim projeleri çalışmalarında bulunmuştur. Aynı zamanda Haluk Gürgen, çok uluslu şirketler, yerel kurumlar ve bankalara iletişim hizmetleri vermektedir.

Prof. Dr. Haluk Gürgen 2006 yılından beri Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı olarak görevine devam etmektedir. Lisans öğrencilerine halkla ilişkiler ve iletişim teorileri üzerine dersler veren Haluk Gürgen, aynı zamanda birçok konuşmaya da özel davetli olarak katılmıştır.

Haluk Gürgen Kitapları

  • Örgütlerde İletişim Kalitesi

Haluk Gürgen ile İlgili Aramalar

Google’da Haluk Gürgen ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; haluk gürgen kimdir, haluk gürgen nereli, haluk gürgen kaç yaşında, haluk gürgen bahçeşehir, haluk gürgen kitapları, haluk gürgen iletişimiz kadarsınız, haluk gürgen iletişim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.